Ndërlidhjet

Bagdad: 62 të vdekurPolicia irakiane njofton se së paku 62 persona kanë humbur jetën dhe mbi 100 të tjerë janë plagosur në një seri suëlmesh me bomba në Bagdad.

Të njëjtat burime pohojnë se se paku pesë shpërthime kanë përfshirë Bagdadin. Sulmet ndodhën shumë afër në kohë me njëra-tjetrën, për çfarë policia tha se ishin të kordinuara.
XS
SM
MD
LG