Ndërlidhjet

Bagdad: Mbi 200 të vrarë e të plagosurPolicia irakiane njofton se së paku 100 persona kanë humbur jetën dhe mbi 130 të tjerë janë plagosur në një seri sulmesh me bomba në Bagdad. Të njëjtat burime pohojnë se se paku pesë shpërthime kanë përfshirë Bagdadin.

Sulmet ndodhën shumë afër në kohë me njëra-tjetrën, për çfarë policia tha se ishin të kordinuara.
XS
SM
MD
LG