Ndërlidhjet

Teheran: Janë arrestuar më se 200 vetë


Shefi i policisë së Teheranit thotë se më se 200 protestues janë arrestuar gjatë demonstratës së djeshme antiqeveritare nga studentët.

Gjenerali Azizullah Rajabzadeh tha se 204 vetë janë burgosur në Teheran.

Dje, mijëra protestues marshuan afër universiteteve në gjithë Irakun dhe në disa raste kishte edhe përplasje me policinë.
XS
SM
MD
LG