Ndërlidhjet

SHBA: Detajet e sigurisë gabimisht postohen në internetRaportohet se në Shtetet e Bashkuara, Administrata e Sigurisë e Transportit, TSA, gabimishit i ka postuar në internet detajet e procedurave të sigurisë në aeroportet amerikane.

Dokumenti i zbulon tektnikat e vendosjes së makinave me rreze X dhe detektorëve të eksplozivit, si dhe detajet nga skenimi i valixheve të udhëtarëve.
XS
SM
MD
LG