Ndërlidhjet

Pragë: Vdiq Peter Vail, gazetar i Radios Evropa e Lirë


Njëri nga gazetarët më të njohur të shërbimit në gjuhën ruse të Radios Evropa e Lirë, Peter Vail, ka vdekur në moshën 60 vjeçare, pas një sëmundje të gjatë dhe të rëndë.

I ndjeri Vail, për Radion Evropa e Lirë ka punuar më se 20 vjet.

Nga kolegët ai mbahet mend si gazetar dhe shkrimtar i devotshëm.
XS
SM
MD
LG