Ndërlidhjet

Ademi: Marrëdhëniet Maqedoni – Kosovë, të shkëlqyeshme


Zëvendës kryeministri i Maqedonisë, Abdilaqim Ademi, vlerësoi sot se raportet ndërmjet Shkupit dhe Prishtinës “janë të shkëlqyera”.

Ai paralajmëroi zgjerimin e bashkëpunimit, e veçanërisht në ekonomi dhe arsim.

Këto komente ai i bëri pas takimit me zëvendës kryeministrin e Kosovës, Ramë Manaj, i cili ka theksuar se të dy vendet kanë “aspirata të përbashkëta për integrim në BE dhe në NATO”.
XS
SM
MD
LG