Ndërlidhjet

Rusi: Numri të vrarëve në klubin e natës arriti në 131


Mediat ruse raportojnë se numri i të vrarëve në klubin e natës në Perm të Rusisë arriti në 131, pasi disa të plagosur vdiqën gjatë natës.

Në spital gjenden më se 100 vetë, që po mjekohen, ndërsa disa prej tyre ende janë në gjendje kritike shëndetësore.

Prefekti i qytetit Perm dhe guvernatori i rajonit me po këtë emër, dhanë dorëheqje, pas kritikave të shumta lidhur me zjarrin, i cili javën e kaluar shpërtheu në një klub nate.
XS
SM
MD
LG