Ndërlidhjet

Gejts viziton IrakunSekretari amerikan i Mbrojtjes, Robert Gejts ka arritur në Irak, që është ndalesa e dytë e truneut të tij në zonat e luftës.

Vizita e Gejtsit vjen në javën kur nga sulmet e grupeve të lidhura me Al Kaidën kanë humbur jetën 127 persona dhe u plagosën mbi 500 të tjerë.

Burimet ushtarake amerikane kanë tërhequr vërejtjen se sulmet e përmasave të tilla do të shtohen në Irak në prag të zgjedhjeve parlamentare të 7 marsit të ardhshëm.
XS
SM
MD
LG