Ndërlidhjet

Hagë: Shtyhet gjykimi i Zdravko TolimiritGjykata Ndërkombëtare për ish Jugosllavinë ka shtyrë për së paku dy muaj fillimin e gjykimit të gjeneralit serb të Bosnjës Zdravko Tolimir.

Tolimir ka qenë një nga shtatë zv/komandantët e ushtrisë serbe të Bosnjës gjatë luftërave të viteve 1992-’95.

Ai akuzohet nga drejtësia ndërkombëtare për rolin kyç të luajtur në masakrat e Srebrenicës dhe të Zhepës.
XS
SM
MD
LG