Ndërlidhjet

SHBA-Rusi, afër paktit për armatiminShtetet e Bashkuara dhe Rusia së shpejti do të përmbyllin diskutimet për paktin e ri për zvogëlimin e armatimit, njoftoi Sekretarja amerikane e Shtetit, Hillari Klinton.

Marrëveshja në këtë fushë e nënshkruar në vitin 1991 përfundoi më 5 dhjetor të këtij viti.

Klinton theksoi se po shënohej përparim në këtë drejtim, derisa burimet ruse kanë kërkuar durim.
XS
SM
MD
LG