Ndërlidhjet

Penjani i gatshëm të punojë me SHBA-tëKoreja e Veriut ka bërë të ditur se dëshiron të punojë me Shtetet e Bashkuara për të ngushtuar dallimet lidhur me programet bërthamore.

Penjani bëri të ditur se është arritur mirëkuptimi me Shtetet e Bashkuara për nevojën e rifillimit të bisedimeve gjashtëpalëshe, që synojnë dhënjen fund të programeve bërthamore të Koresë së Veriut.

Ky lajm më herët ishte konfirmuar dhe nga i dërguari amerikan për rajonin.
XS
SM
MD
LG