Ndërlidhjet

Pakistan: Vriten 20 militantëZyrtarët e ushtrisë së Pakistanit thanë se trupat qeveritare kanë vrarë sot 20 militantë dhe kanë shkatërruar vendstrehimet e militantëve në veriperëndim të vendit.

Po sot, Kombet e Bashkuara thanë se më shumë se 40 mijë civilë kanë ikur nga zonat e luftimeve, që kur armata pakistaneze e filloi ofenzivën kundër militantëve në rajonin afër kufirit afgan.


XS
SM
MD
LG