Ndërlidhjet

Gruevski: Nuk heqim dorë nga identitetiKryeministri i Maqedonisë Nikolla Gruevski ka deklaruar se nuk do të pajtohet që Maqedonia të heqë dorë nga identiteti si kusht për zgjidhjen e kontestit të emrit me Greqinë.

Ai tha se për këtë e ka informuar edhe komunitetin ndërkombëtar.

Gruevski i bëri këto komente pas një takimi me liderët politikë dhe përfaqësuesin e BE-së në Shkup.
XS
SM
MD
LG