Ndërlidhjet

Rusi: Suspendohen 20 zyrtarë për vdekjen e avokatitPresidenti i Rusisë Dimitri Medvedev i ka suspenduar 20 zyrtarë të lartë të burgjeve pas hetimeve për vdekjen e një avokati rus.

Sergei Magnicki, 37 vjeç, avokat i "Hermitage Capital Menagement" me seli në Londër, vdiq në 16 nëntor në burgun e Moskës.

Zyrtarët thanë se avokati i ri kishte vdekur nga ataku në zemër, por familjarët dhe kolegët thanë se autoritetet nuk i kishin mundësuar atij trajtim të duhur mjekësor.
XS
SM
MD
LG