Ndërlidhjet

Klinton: Venecuela, Bolivia të mos afrohen me IraninSekretarja amerikane e Shtetit, Hillari Klinton sot i paralajmëroi qeveritë e Venecuelës dhe Bolivisë të mendojnë “dy herë” para se të vendosin marrëdhënie të ngushta me Iranin.

Klinton tha se Irani është kryesponsorizues i terrorizmit në botë.

Ajo tha se ishte “vërtetë ide e keqe” për vendet e Amerikës Latine që t’i thellojnë lidhjet me Teheranin, dhe la të kuptohet se mund të ketë pasoja.
XS
SM
MD
LG