Ndërlidhjet

Kili: Mbahen zgjedhjet presidencialeNë Kili sot po mbahen zgjedhjet presidenciale. Sipas anketave të opinionit kryeson kandidati i djathtë, i cili është një nga njerëzit më të pasur në vend dhe pronar i disa mediave.

Presidentja aktuale e Kilit vjen nga qendra e majtë.
XS
SM
MD
LG