Ndërlidhjet

Afganistan: U vranë 16 pjesëtarë të policisë


Në dy sulme të ndara në veri dhe në jug të Afganistanit, militantët sot kanë vrarë 16 policë, ka njoftuar Ministria e brendshme.

Tetë u vranë në provincën Baglan, pas një sulmi kundër postbllokut policor, ndërsa tetë pjesëtarë të tjerë të policisë u vranë nga një sulm i ngjashëm në provincën Helmand.
XS
SM
MD
LG