Ndërlidhjet

Palestinezët kërkojnë përcaktimin e kufijveMinistri i jashtëm palestinez, Riad al Maliki, po viziton Portugalinë, që është ndalesa e parë e turneut të tij diplomatik.

Al Maliki tha se turneu synon “të krijojë sa më shumë mbështetje që është e mundur” për rezolutën e Këshillit të Sigurimit, që do të përcaktojë kufijtë e shtetit, përfshi të gjitha territoret e pushtuara në luftën e gjashtë ditëve në vitin 1967.

Pas Portugalisë al Maliki do të vizitojë Francën dhe Spanjën.
XS
SM
MD
LG