Ndërlidhjet

BA në grevë për festat e fundvititPunonjësit e ekuipazheve të komapnisë ajrore British Airways kanë miratuar mbajtjen e një greve nga 22 dhjetori deri në 2 janar. Kjo periudhë përkon me kohën e festave të fundvitit, që është një sezon i ngjeshur për kompanitë e fluturimeve.

Punonjësit e BA-së kundërshtojnë shkurtimet e paralajmëruara dhe ndryshimet e kontratave.

Ashtu si gjithë industria e udhëtimeve BA e ka pësuar ndjeshëm nga recesioni global.
XS
SM
MD
LG