Ndërlidhjet

Klinton: Irani të lirojë tre amerikanëtSekretarja amerikane e Shtetit Hillari Klinton i ka kërkuar Iranit të lirojë sa më parë tre qytetarët amerikanë, për të cilët autoritetet iraniane thanë se do të dalin para gjyqit.

Tre amerikanët akuzohen për shkelje të paligjshme të kufirit dhe zyrtarët iranianë dyshojnë se ata kanë hyrë për spiunazh.

Familjet e tre të arresturve thonë se ata gabimisht kanë hyrë në pjesën irnaiane të kufirit.
XS
SM
MD
LG