Ndërlidhjet

Presidenti i BE-së viziton BullgarinëPresidenti i ri i Bashkimit Evropian, Herman Von Rompei po viziton Bullgarinë, në përpjekje për të përmirësuar ekonominë e unionit dhe për të zbatuar reformat lidhur me ndryshimet klimatike.

Von Rompei e merr detyrën e presidentit të BE-së më 1 janar të vitit të ardhshëm.
XS
SM
MD
LG