Ndërlidhjet

Kabul: Shpërthim në zonën rezidencialeNga shpërthimi vetëvrasës i një automjeti bombë në kryeqytetin e Afganistanit, është vrarë të paktën një civil dhe rreth 20 të tjerë janë plagosur.

Shpërthimi ndodhi sot në zonën e Kabulit ku gjenden ndërtesat qeveritare, organizata ndërkombëtare dhe rezidencat diplomatike.
XS
SM
MD
LG