Ndërlidhjet

Bagdad: 4 të vrarë, 15 të plagosur nga shpërthimetDisa automjete bomba kanë shpërthyer në qendër të Bagdadit.

Policia tha se të paktën katër njerëz kanë vdekur dhe 15 janë plagosur në shpërthimet, ndonëse pritet që bilanci të rritet.

Njëri shpërthim ndodhi afër ambasadës së Iranit, i dyti afër ministrisë së jashtme, ndërsa i treti pranë një restorani të njohur.
XS
SM
MD
LG