Ndërlidhjet

Transferohen disa të burgosur nga GuantanamoAdministrata Obama sot pritet t’i bëjë publike planet për ta pajisur një burg në Ilinois, që atje të dërgojë një numër të kufizuar të paraburgosurish nga burgu ushtarak në Guantanamo.

Agjencitë perëndimore të lajmeve cituan zyrtarë të paemëruar të kenë thënë se presidenti Barak Obama e ka urdhëruar qeverinë federale që në Qendrën Korektuese Thomson “të vendosen të burgosurit federalë dhe një numër i kufizuar i të burgosurve” nga Guantanamo.
XS
SM
MD
LG