Ndërlidhjet

Bullgaria heq vizat për tre vende ballkanikeBullgaria do të heqë regjimin e vizave ndaj Maqedonisë, Serbisë dhe Malit të Zi nga 19 dhjetori.

Tre vendet ballkanike do të udhëtojnë pa viza në zonën e Shengenit të përbërë nga pjesa dërrmuese e vendeve të BE-së. Bullgaria, ndonëse është anëtare e Bashkimit Evropian, nuk bën pjesë në zonën e Shëngenit.
XS
SM
MD
LG