Ndërlidhjet

Irani provon raketa të rejaIrani ka provuar, mëngjesin e sotëm, një variant të përmirësuar të raketës së tipit Sejil 2.

Raketa është me rreze të mesme veprimi dhe mund të arrijë caqe brenda Izraelit, njoftojnë mediat shtetërore iraniane.
XS
SM
MD
LG