Ndërlidhjet

Meta kërkon kompromis


Zëvendëskryeministri dhe ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Ilir Meta, ka kërkuar nga kryeministri Berisha dhe lideri i opozitës, Rama, që të nisin dialogun.
Meta ka kërkuar që Berisha dhe Rama t'i lënë retorikat dhe të bashkëpunojnë në procesin e integrimit të Shqipërisë në Bashkimin Evropian.
“Kompromisi të bëhet për interesat e integrimit”, ka thënë Ilir Meta dhe ka shtuar se është i gatshëm të takohet me Ramën për të zgjidhur situatën politike të krijuar pas zgjedhjeve të qershorit.
XS
SM
MD
LG