Ndërlidhjet

Lavrov: SHBA-të po zhagisin bisedimet


Ministri i Jashtëm i Rusisë, Sergej Lavrov, ka deklaruar se janë shumë të vogla gjasat që presidenti i SHBA-ve dhe ai i Rusisë, këtë javë të nënshkruajnë marrëveshjen për reduktimin e armatimit. Ai ka akuzuar negociatorët amerikanë se kanë zhagitur bisedimet.
XS
SM
MD
LG