Ndërlidhjet

Berluskoni del nga spitaliKryeministri italian, Silvio Berluskoni ka dalë nga spitali pas sulmit të disa ditëve më parë në një shesh të Milanos. Kryeministri 73 vjeçar qëndroi për katër ditë në spital pas thyerjes së hundës dhe të disa dhëmbëve. Policia ka ndaluar autorin e sulmit, një 42 vjeçar me probleme mendore.

Një person i dytë është arrestuar nga forcat e rendit pasi është përpjekur të hyjë në dhomën e spitalit të kryeministrit.
XS
SM
MD
LG