Ndërlidhjet

Gjermania jep 60 milionë euro për ish kampin nazistGjermania planifikon dhënjen e një fondi prej 60 milionë eurosh për të mirëmbajtur muzeun që gjendet në ish kampin nazist të përqëndrimit në Aushvic.

Fondi nevojitet për ruajtjen e barrakave dhe mjediseve të kampit nazist. Vendimi i Gjermanisë ishte në përgjigje të thirrjes për ndihmë të qeverisë polake.
XS
SM
MD
LG