Ndërlidhjet

Liban: Mbytet anija, dhjetëra të humburOperacionet e kërkim shpëtimit po vazhdojnë në Liban, pas fundosjes së një anije me 80 njerëz dhe mijëra bagëti në bord. 40 veta janë shpëtuar, dy janë raportuar të vdekur, kurse pjesa tjetër llogariten si të humbur.

Anija transportonte rreth 28 mijë krerë bagëti nga Uruguaji drejt Sirisë. Shumica e ekuipazhit ishin filipinas dhe pakistanez.
XS
SM
MD
LG