Ndërlidhjet

Kopenhagë: Takohen Obama e MedvedevPresidenti amerikan, Barak Obama dhe ai rus, Dimitri Medvedev, pritet të takohen në margjinat e konferencës për ndryshimet klimatike.

Obama dhe Medvedev do të diskutojnë ecurinë e bisedimeve rreth marrëveshjes së rë për zvogëlimin e armatimit bërthamor, që do të zëvëendësojë atë të vitit 1991. Pakti i mëparshëm ka skaduar në 5 dhjetor të këtij viti.

Shefi i diplomacisë ruse Lavrov, ka akuzuar seë fundi palën amerikane për zvarritje të bisedimeve.
XS
SM
MD
LG