Ndërlidhjet

Beograd, Shkup, Podgoricë: U festua heqja e vizave


Serbia, Maqedonia dhe Mali i Zi kanë festuar heqjen e vizave për udhëtim në vendet e Bashkimit Evropian.

Prej orëve të para të mëngjesit të sotëm, shtetasit e këytre tri vendeve mund të udhëtojnë në pjesën më të madhe të vendeve të BE-së pa viza.

Në një deklaratë të përbashkët, ministrat e brendshëm të Serbisë, Maqedonisë dhe Malit të Zi, thanë se tërheqja e vizave e ka ripërtrirë ndjenjën se këto vende “i takojnë familjes evropiane”.
XS
SM
MD
LG