Ndërlidhjet

Pragë: 5 të vdekur nga të ftohtit


Temperaturat nën 20 gradë celsius, që kanë përfshirë Çekinë, kanë marrë 5 viktima në Pragë dhe Ostravë. Nga të ftohtit e madh kanë vdekur tre të pa strehë në Ostravë dhe dy në Pragë.
Temperaturat e ulëta, të regjistruar në këtë vend të Evropës Qendrore, që kanë arritur deri në minus 24 gradë, kanë thyer rekordet e 60 viteve të fundit.
XS
SM
MD
LG