Ndërlidhjet

Në derbin gjerman fiton Hamburgu, kampion vjeshtor Bajer


Në derbin e javës së 17-të të Bundesligës gjermane, Hamburgu ka mundur Werderin e Bremenit me rezultat 2 : 1.
Dje, Bajer i Leverkuzenit ka mundur Mynhengladbahun me rezultat 3 : 2 dhe ka fituar titullin e kampionit vjeshtor. Pretendenti tjetër për titull Bajerni i Mynihut ka mundur Herta-n e Berlinit me rezultat të thellë 5 : 2.
XS
SM
MD
LG