Ndërlidhjet

Prishtinë: Arriti presidenti i Sllovenisë, Danillo Turk


Presidenti i Republikës së Sllovenisë, Danilo Turk, ka arritur në Kosovë, për të zhvilluar takime me presidentin e Kosovës, Fatmir Sejdiu, kryeministrin Hashim Thaçi dhe me kryetarin e Kuvendit, Jakup Krasniqi.

Presidenti slloven është i shoqëruar edhe nga ministrja sllovene e mbrojtjes, Lubica Jelushiq, për të zhvilluar një takim edhe me ministrin e Forcës së Sigurisë së Kosovës, Fehmi Mujota.
XS
SM
MD
LG