Ndërlidhjet

Egjipt-Irak: Forcim i raportevePresidenti egjiptian, Hosni Mubarak, dhe kryeministri irakian, Nuri al Maliki, janë takuar në Kajro, ku kanë diskutuar rritjen e bashkëpunimit ekonomik mes dy vendeve.

Vizita e al Malikit, sipas shefit të diplomacisë egjiptiane, synon forcimin e rolit të Kajros në Irak.

Al Maliki ka përsëritur shpesh thirrjen drejtuar vendeve arabe për të ndihmuar në rindërtimin e Irakut.
XS
SM
MD
LG