Ndërlidhjet

Komunistët kujtojnë ditëlindjen e StalinitKomunistët rusë kanë kujtuar sot 130 vjetorin e lindjes së Josif Stalinit. Stalini është kujtuar dhe në Gori të Gjeorgjisë, që është dhe vendlindja e diktatorit sovjetik.

Në muajin tetor, presidenti rus Medvedev, dënoi vrasjet masive të Stalinit duke thënë se “kujtesa e tragjedive kombëtare është po aq e shenjtë sa edhe e fitoreve”.
XS
SM
MD
LG