Ndërlidhjet

Bora bllokon aeroportet në GjermaniFluturimet nga dhe për në aeroportin e Frankfurtit kanë rifilluar pjesërisht gjatë ditës së sotme. Si pasojë e motit të keq rreth 8000 pasagjerë mbetën të bllokuar në këtë aeroport. Vetëm të hënën në mbrëmje u anulluan 230 fluturime. Aeroporti i Frankfurtit është aeroporti i tretë në Evropë për nga numri i pasagjerëve.

Edhe aeroporti i Berlinit u mbyll për së paku një orë gjatë ditës së sotme.
XS
SM
MD
LG