Ndërlidhjet

Rusi: Eksporti i armëve arrin shifra rekordShitja e armëve ruse ka arritur nivele rekord gjatë vitit 2009, duke kapur nivelet më të alrta të eksportit të armëve në dekadën e fundit.

“Volumi i eksporteve për armë dhe teknologji ushtarake do t’i kalojë 8.5 miliardë dolalrët” për vitin 2009, njoftuan burimet zyrtare ruse.

Ky është viti i dhjetë rradhazi që eksporti i amrëve njeh rritje.
XS
SM
MD
LG