Ndërlidhjet

Britani: 2 të vdekur nga moti i keqTemperaturat shumë të ulëta kanë shkaktuar kaos në trafikun ajror e rrugor të Britanisë. Nga rrëzimi i një autobusi, si pasojë e ngricave në rrugë, humbën jetën dy persona dhe 47 të tjerë u plagosën. Pesë nga të lënduarit janë në gjendje të rëndë.

Në aeroportet e Londrës dhe të Mançesterit janë anulluar dhjetëra fluturime si pasojë e motit të keq.
XS
SM
MD
LG