Ndërlidhjet

Jemen: Vriten 30 militantë të Al KaidësZyrtarët e sigurisë së Jemenit thanë se 30 militantë të Al Kaidës janë vrarë nga forcat vendore. Në mesin e të vrarëve janë dhe dy anëtarë të lartë të rrjetit terrorist.

Sulmi kishte si cak takimin e militantëve në një rajon në lindje të Jemenit.
XS
SM
MD
LG