Ndërlidhjet

Krerët e Kosovës urojnë për KrishtlindjePresidenti dhe kryeministri i Kosovës i kanë uruar Krishlindjen kishës dhe besimtarëve katolikë në të gjithë vendin.

Presidenti Sejdiu i ka dërguar mesazh urimi dhe Papa Benediktit të XVI-të. Në mesazh z.Sejdiu kërkon nga Ati i Shenjtë njohjen sa më parë të shtetit të Kosovës.
XS
SM
MD
LG