Ndërlidhjet

Pakistan: Nga sulmi vetëvrarës – pesë të vrarë


Nga një sulm vetëvrasës me bombë në qendër të qytetit Peshavar, sot janë vrarë së paku 5 vetë dhe më se 20 të tjerë janë plagosur.

Zyrtarët e Pakistanit kanë konfirmuar se sulmi ishte vetëvrasës, ndërsa raportohet se shpërthimi ndodhi në hapësirën ku gjenden zyra qeveritare, banka dhe biznese private.
XS
SM
MD
LG