Ndërlidhjet

Medvedev: Do të zhvillohen raketa të reja atomike


Presidenti i Rusisë, Dmitri Medvedev, sot në televizionin rus e ka dhënë intervistën vjetore të fundvitit.

Duke u shprehur për marrëveshjen e re për armatim bërthamor, zoti Medvedev tha se ende ekzistojnë dallime të rëndësishme ndërmjet Rusisë dhe Shteteve të Bashkuara, por ka shprehur optimizëm se së shpejti do të arrihet marrëveshja e re.

Ai mëtutje tha se Rusia do të vazhdoj zhvillimin e gjeneratës së re të raketave bërthamore dhe se ushtria do të furnizohet me armatim dhe pajisje të reja brenda 10 viteve.
XS
SM
MD
LG