Ndërlidhjet

Irak: Nga sulmet me bomba – 17 të vrarë


Zyrtarët irakianë thonë se së paku 17 vetë janë vrarë dhe më se 90 të tjerë janë plagosur në sulmet me bomba, që qartas kishin për cak pelegrinët që përgatiteshin për festën shiite Hashura.

Zyrtarë të policisë thanë se dy sulme brenda 15 minutave ndodhën në Hillah, të provincës Babil., ndërsa i treti ishte ai në lagjen Sadër Siti të Bagdadit.
XS
SM
MD
LG