Ndërlidhjet

Prishtinë: Krishtlindjet u festuan në Kishën Shën Ndou


Festa e Krishtlindjeve në Prishtinë është shënuar mbrëmë me meshën e shenjtë, e cila u mbajt në kishën katolike, Shën Ndou.

Ipeshkvi i Kosovës, Dodë Gjergji, tha se Kosova i dërgon botës mesazhe të paqes, të lirisë dhe të mirëkuptimit.

Përveç besimtarëve katolikë, në këtë manifestim, ishin të pranishëm edhe pjesëtarë të besimit mysliman.
XS
SM
MD
LG