Ndërlidhjet

Rajs: Politika e Obamës po jep rezultate


Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në Kombet e Bashkuara, Suzan Rajs, ka deklaruar se premtimi i presidentit Obama për të bashkëpunuar me vendet tjera po jep rezultate.
Në një intervistë për agjencinë e lajmeve Asoshieted Press, Rajs ka thënë se sfida ka ende, por edhe dëshmi të përditshme se “bota po reagon ndryshe dhe më hapur ndaj Shteteve të Bashkuara të Amerikës”.
XS
SM
MD
LG