Ndërlidhjet

Netanjahu fton Livnin në qeveri


Kryeministri izraelit Benxhamin Netanjahu sërish ka propozuar formimin e qeverisë së unitetit kombëtar, ndërsa postin e ministres ia ka ofruar lideres së opozitës Tzipi Livni.
Radioja izraelite ka bërë të ditur se Netanjahu dhe Livni të dielën do të bisedojnë për propozimin e kryeministrit aktual.
Tzipi Livni në mars kishte refuzuar të bëhej pjesë e qeverisë izraelite që kryesohet nga Netanjahu.
XS
SM
MD
LG