Ndërlidhjet

Vujanoviq: Respektojmë vendimin e GJND-së nëse ka qartësi


“Mali i Zi do të respektojë vendimin e Gjykatës Nërkombëtare të Drejtësisë në Hagë për Kosovën”, ka deklaruar për mediat malazeze presidenti i këtij vendi Filip Vujanoviq.
Vujanoviq ka pohuar se Podgorica do të respektojë vendimin e GJND-së “nëse ai do të ketë qartësi të plotë dhe nëse do të përmbajë rekomandim dhe qëndrim plotësisht të qartë”.
XS
SM
MD
LG